Gdzie nauczysz się angielskiego? - Smiletrips.pl
Deprecated: Funkcja get_currentuserinfo jest przestarzała od wersji 4.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_get_current_user(). in /home/srv44960/domains/smiletrips.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Gdzie nauczysz się angielskiego?

Najpopularniejsze i te trochę mniej popularne kraje anglojęzyczne

Wielka Brytania

To kolebka języka angielskiego na świecie. To kraj, który niemal od razu przychodzi nam do głowy, jeśli myślimy o miejscu, w którym angielski używany jest na co dzień. Brytyjski angielski przez resztę świata uważany jest za najbardziej wyrafinowany, co zapewne związane jest z nienagannymi manierami, z których znani są angielscy gentlemani oraz etykietą obowiązującą rodzinę królewską.

Sprawdź kursy językowe w Wielkiej Brytanii

Stany Zjednoczone

Dominacja przemysłu amerykańskiego na świecie sprawiła, że to właśnie amerykański angielski słyszymy w komercyjnych filmach. Większość Polaków osłuchana jest właśnie z tym akcentem. Wydaje się on nieco łatwiejszy niż brytyjski m.in. przez rotyzację, czyli wymawianie spółgłoski „r” przed samogłoskami oraz na końcu wyrazów.  

Sprawdź kursy językowe w USA

Kanada

kanadyjski angielski uznawany jest przez wielu za najbardziej przystępną odmianę tego języka, choć zdecydowanie bliżej mu do formy amerykańskiej, posiada również wiele cech formy brytyjskiej. Angielski jest głównym urzędowym językiem w Kanadzie, język francuski jest językiem urzędowym jedynie w prowincji Quebec.

Sprawdź kursy językowe w Kanadzie

Australia, Nowa Zelandia i Oceania

Jeżeli uważacie, że brytyjski akcent jest trudny do zrozumienia, musicie koniecznie posłuchać australijskiej lub nowozelandzkiej odmiany języka angielskiego! Tutaj dodatkowo mamy do rozszyfrowania wiele skrótów, których używają mieszkańcy wysp. Ciekawostką jest pierwsze australijskie słowo, które zostało zapisane, a było to słowo… kangur ?

Sprawdź kursy językowe w Australii i kursy językowe w Nowej Zelandii

Irlandia

Do XVII wieku, do czasów najazdu Irlandii przez Anglików, głównym językiem był irlandzki, który poprzez burzliwą historię kraju w kolejnych latach (wojny oraz emigracja mieszkańców za Ocean z powodu głodu oraz) został wyparty przez angielski. Oczywiście, bardzo charakterystyczna irlandzka forma angielskiego posiada wiele naleciałości języka irlandzkiego. Jednak w oryginalnym języku obecnie komunikuje się tylko niecałe 100 tyś. mieszkańców kraju. Najbardziej charakterystyczną cechą języka jest czytanie „th” jako „t”.

Sprawdź kursy językowe w Irlandii

Malta

Ta egzotyczna wyspa to była kolonia brytyjska, a język angielski jest tu, oprócz maltańskiego oficjalnym językiem urzędowym. Chociaż Maltańczycy chętniej mówią w swoim języku, szczególnie w północnej części wyspy, to z powodu kwitnącej turystyki oraz międzynarodowych kursantów tłumnie przybywających na Maltę w celu nauki języka, angielski jest tam powszechnie używany na co dzień. W akcencie Maltańczyków posługujących się angielskim, słychać bogatą historię mieszkańców wyspy, m.in. naleciałości języka arabskiego oraz włoskiego.

Sprawdź kursy językowe na Malcie

Republika Południowej Afryki

historia języka angielskiego używanego w RPA ma bardzo długą historię oraz mnogość dialektów. Obecnie język angielski jest mniej popularny i ma bardziej urzędowy charakter niż język afrikaans, mimo, że oba języki są oficjalnymi językami urzędowymi w kraju. Charakterystyczne dla mieszkańców RPA jest podwajanie przymiotników zamiast ich stopniowania: np. big big = very big oraz nieużywanie operatora did w czasie przeszłym np. When you came here = When did you come here?

Sprawdź kursy językowe w RPA

Ameryka Środkowa

Angielski jest językiem urzędowym wielu krajów karaibskich (m.in. Bahamy, Barbados, Jamajka, Dominikana), jednak mieszkańcy wysp częściej używają francuskiego lub hiszpańskiego.

Azja Południowo-Wschodnia

Pomimo, że nie wszyscy mieszkańcy posługują się angielskim, język ten jest oficjalnym językiem urzędowym, m.in. w Indiach, Pakistanie, Singapurze oraz na Filipinach.

Afryka

Podobnie sytuacja ma się w kilkunastu krajach Afryki, m.in. na Mauritiusie, Seszelach, w Zambii, czy Tanzanii.

Jak widzicie wybór wymarzonego miejsca na naukę angielskiego jest spory. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów angielskiego za granicą