Szkoła średnia w USA - Smiletrips.pl
Deprecated: Funkcja get_currentuserinfo jest przestarzała od wersji 4.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_get_current_user(). in /home/srv44960/domains/smiletrips.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Szkoła średnia w USA

Wizy do szkoły średniej w USA

Temat wyjazdów do szkoły średniej do USA, jest nieco bardziej złożony niż do innych krajów. Do kraju tego możliwe są wyjazdy na dwóch typach wiz. Pierwszy typ to standardowa wiza studencka F1. W tym przypadku sami pokrywamy koszty szkoły i zakwaterowania, w związku z czym jest to program bardziej elastyczny.

Dużo bardziej szczegółowe i konkretne wymagania ma program wyjazdów do szkoły średniej do USA na wizie J1. Jest to specjalna wiza, oferująca możliwość kulturalnej i edukacyjnej wymiany. Program nauki w szkole średniej jest tu sponsorowany przez rząd amerykański, za pośrednictwem specjalnie akredytowanych agencji lokalnych. Rodziny goszczące, u których zakwaterowani są uczestnicy, są wolontariuszami, co oznacza, że nie otrzymują żadnej zapłaty za goszczenie uczniów. Ponosimy więc tutaj jedynie koszt organizacji  przez lokalną agencję w USA. Jest to więc około 6000 USD w przypadku wyjazdów na semestr i około 7200 USD w przypadku wyjazdów na rok szkolny do USA. W cenę wliczona jest nauka, zakwaterowanie u rodziny goszczącej wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, a także trzydniowy wyjazd integracyjny na początku programu.

W ramach programu na wizie J1, wyjazdy odbywają się na semestr lub rok. Kandydaci nie wybierają ani konkretnej szkoły ani nawet lokalizacji. Wybierani są natomiast przez konkretną rodzinę goszczącą z USA, na podstawie listu, który napisze o sobie kandydat na wyjazd. Ten list-profil, stworzony przez kandydata, musi być więc dosyć szczegółowy, jeśli chodzi o opis usposobienia, zainteresowań, wartości, sposobów spędzania wolnego czasu, abyśmy trafili do rodziny, z którą się polubimy i z którą będzie nam przyjemnie spędzać czas. Z drugiej strony list nie może zawierać żadnych danych, na podstawie których można nas zidentyfikować (typu nazwisko, data urodzenia, imiona rodzeństwa czy rodziców czy nawet nazwy miasta).

Wymagania kandydatów do szkoły średniej w USA

Kandydat nie może być młodszy niż 15 lat i starszy niż 18,5 roku w momencie rozpoczęcia roku szkolnego. Średnia ocen z dwóch ostatnich lat nie może być niższa niż B (czyli nasza ocena dobra). Ponadto, kandydat musi być w bardzo dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym (niestety, program nie akceptuje kandydatów z chorobami takimi jak ADHD, schizofrenia, zaburzenia jedzenia czy nawet z alergiami na sierść psów i kotów). Wyszczególniona jest także lista szczepień, które musi posiadać kandydat.

Poziom języka angielskiego musi być na poziomie minimum B1, co zostanie zweryfikowane specjalnym testem i egzaminem ustnym.

Zanim przystąpimy do wykonywania testów i składania aplikacji, każdy kandydat musi odbyć wstępną rozmowę z nami, żebyśmy mogli potwierdzić, że jest osobą w miarę dojrzałą i samodzielną, a także tolerancyjną, otwartą i ciekawą świata, a ponadto, że posiada chęć wyjazdu do szkoły średniej w USA (a nie jest to na przykład głównie dążenie jego rodziców).

Jeśli interesuje się program do liceum w USA, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.