Kursy języka angielskiego online - Smiletrips.pl
Deprecated: Funkcja get_currentuserinfo jest przestarzała od wersji 4.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_get_current_user(). in /home/srv44960/domains/smiletrips.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Kursy języka angielskiego online

Kursy językowe online to teoretycznie żadna nowość i nauka języków przez internet była możliwa już od dawna. Jednak dopiero pandemia sprawiła, że nauka języków online stała się tak powszechna. Również dla nas –  w naszym sektorze podróży językowych –  jest to całkowita nowość. Do tej pory nie interesowały nas ani kursy stacjonarne w Polsce, ani kursy językowe online nawet z najlepszymi native speakerami ani obozy językowe w Polsce. Głównym założeniem wyjazdów zagranicznych na kursy językowe jest nie sama nauka teoretyczna w klasie (chociaż oczywiście jest to jeden z ważniejszych aspektów), ale całkowite zanurzenie się w języku –  nawiązywanie przyjaźni w obcym języku, robienie zakupów w obcym języku, pogawędki z tubylcami w obcym języku, aż wreszcie w pewnym momencie nawet sny w obcym języku, tak, że pod koniec wyjazdu ten język przestaje być taki… obcy.

Niestety, z powodów, których nie musimy nikomu wyjaśniać, podróże językowe stały się niemożliwe lub bardzo utrudnione, a co za tym idzie kursy językowe online stały się the next best thing czyli obecnie najlepszą alternatywą dla wyjazdów zagranicznych. Oczywiście, nie oszukujmy się –  to nie to samo, co wyjazd za granicę, jednak niektóre szkoły dwoją się i troją, żeby jak najbardziej przybliżyć nam to doświadczenie, przede wszystkim umożliwiając nam nawiązanie przyjaźni, a co za tym idzie używanie języka obcego poza salą lekcyjną w naturalnych nieformalnych sytuacjach.

Kursy językowe online zaczęły być wprowadzane do oferty szkół językowych już kilka tygodni po ogłoszeniu pandemii i zamknięciu granic. Na początku w wielu szkołach były one dostępne tylko dla kursantów, których początek pandemii zastał na kursie za granicą. Kursanci ci mogli przejść na nauczanie zdalne, żeby skończyć kurs, który zarezerwowali i doczekać momentu, kiedy będą mogli wrócić do domu. Szybko jednak oferta kursów językowych online stała się dostępna dla wszystkich chętnych.

Wszystkie kursy językowe online, oferowane przez zagraniczne szkoły językowe, mają jedną wspólną cechę. Prowadzone są przez nauczycieli, którzy w normalnych czasach, nauczają w szkołach stacjonarnych. Poniżej przedstawiamy kilka typów kursów online wraz z cenami.

Kursy w pełnym wymiarze godzin

Kursy w pełnym wymiarze godzin są najbardziej zbliżone do tych stacjonarnych. Międzynarodowa szkoła Kaplan International Languages, na przykład, oferuje pod nazwą K+Live, dwa typy kursów ogólnych– kurs standardowy z 20 lekcjami w tygodniu i kurs intensywny z 28 lekcjami w tygodniu, odbywające się w ciągu dnia. Oprócz lekcji z nauczycielem kursanci mogą też brać udział w klubach dyskusyjnych (jeden dziennie), a ponadto mają dostęp do materiałów online podczas kursu, a także przez trzy miesiące po jego zakończeniu. Co jest bardzo ważne przy kursach w pełnym wymiarze godzin w Kaplanie, to fakt, że oferują one codziennie tzw. social activities czyli zajęcia, podczas których możemy zapoznać się z innymi kursantami. Są to wieczory z quizami, karaoke, a nawet zajęcia jogi!  Kursy w pełnym wymiarze godzin w Kaplanie rozpoczynają się codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 10:00 czasu brytyjskiego i kosztują 150 GBP za tydzień za kurs standardowy oraz 200 GBP za tydzień za kurs intensywny. Lekcje prowadzone są przez nauczycieli na co dzień nauczających w szkołach Kaplana w Wielkiej Brytanii, jednak jeżeli komuś bardzo zależy, może zapisać się również na amerykański wariant kursu. Wtedy zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z USA.

Oprócz kursów ogólnych, wiele szkół oferuje również kursy bardziej wyspecjalizowane, przede wszystkim przygotowujące do egzaminów językowych. Sieć międzynarodowych szkół King’s Education, która nazwała swoje kursy online „Sm@rt Class” oprócz kursu ogólnego (podobnie jak w Kaplanie, dostępny jest w wariancie brytyjskim lub amerykańskim) oferuje również przygotowanie do egzaminu IELTS (prowadzone przez nauczycieli z Wielkiej Brytanii) i do egzaminu TOEFL (nauczyciele z USA). Wszystkie kursy mają łącznie 22,5 godziny zegarowe zajęć: 12,5 godziny to zajęcia z nauczycielem, 5 godzin to interaktywne grupowe ćwiczenia, a kolejne 5 –nauka we własnym zakresie z materiałami online. Ceny kursów to 175 GBP za tydzień za IELTS; 225 USD za tydzień za TOEFL oraz 150 GBP lub 200 USD za tydzień za kurs ogólny. Dostępne są różne godziny rozpoczęcia.

Bardzo bogatą ofertę kursów online ma również kolejny z naszych partnerów, International House London. Oprócz kursów ogólnych, oferują oni przygotowanie do egzaminu IELTS oraz egzaminów Cambridge (B2, C1, a nawet C2). Dla przykładu, ich Cambridge C1 dostępny jest w wariancie 15 lub 20 godzinowym (godziny w tygodniu) i trwa 10 tygodni. Wariant 15 godzinny (rozkład: 13:15 – 16:15 od poniedziałku do piątku) kosztuje 2010 GBP, a wariant 20 godzinny (rozkład 11:00 – 12:00 i 13:15 – 16:15 od poniedziałku do piątku)  – 2580 GBP. Kurs ma kilka różnych dat rozpoczęcia.

Kursy w niepełnym wymiarze godzin

Dla osób, które pracują i nie chcą albo nie mogą sobie pozwolić na wzięcie urlopu na kurs w pełnym wymiarze godzin, najlepszą opcją będę kursy w niepełnym wymiarze godzin. Tutaj oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana. Mamy zarówno kursy, oferujące po parę lekcji codziennie, kursy z lekcjami tylko pary razy w tygodniu, a także kursy sobotnie. Różne też są godziny kursów i ich tematyka.

Kaplan International Languages, na przykład, w ramach swojego ogólnego kursu K+Live Express, oferuje opcję 5 godzin w tygodniu (czyli jedna lekcja dziennie) za 60 GBP za tydzień i opcję 10 godzin w tygodniu (czyli dwie lekcje dziennie) za 100 GBP za tydzień. Dostępne są następujące warianty tematyczno-godzinowe (czas brytyjski):

Grammar & Vocabulary Itinerary A: 11:00 to 12:00

Speaking & Listening Itinerary A: 12:15 to 13:15

Grammar & Vocabulary Itinerary B: 17:00 to 18:00

Speaking & Listening Itinerary B: 18:15 to 19:15

Speaking & Listening Itinerary C: 14:00 to 15:00

Kolejny z naszych partnerów, Britannia English Academy, szkoła rodzinna z siedzibą w Manchesterze, oferuje kursy o tematyce ogólnej, przygotowujące do IELTS czy Cambridge B2, biznesowe, a także lekcje czysto konwersacyjne. Jedna lekcja trwa jedną godzinę i 50 minut. Dostępne są następujące warianty:

– 5 lekcji tygodniowo – 88 GBP/tydzień

– 3 lekcje tygodniowo (poniedziałek, środa, piątek) – 53 GBP/tydzień

– 2 lekcje tygodniowo (wtorek, czwartek) – 35 GBP/tydzień

– 2 lekcje tygodniowo (soboty) – 35 GBP/ tydzień

Godziny zajęć zależą od tematyki, którą wybierzemy.

Szereg kursów w niepełnym wymiarze godzin może nam zaoferować także wspomniana wcześniej szkoła International House London. Oprócz kursów ogólnych, posiadają kursy biznesowe. Przykładowo kurs Business Communication Online w cenie 450 GBP za cztery tygodnie, pozwoli nam na naukę we wtorki i czwartki w godzinach 10-12 lub 18 -20 czasu brytyjskiego. Kurs ma konkretne daty rozpoczęcia.

International House London oferuje również wiele różnych opcji kursów nauczycielskich.  Na przykład kurs Practical Teacher trwający dwa tygodnie w cenie 495 GBP oferuje lekcje od poniedziałku do piątku między 13:00 a 15:00 czasu brytyjskiego.

Lekcje indywidualne

Zdecydowana większość szkół oferuje również możliwość lekcji indywidulanych czyli tylko Ty i nauczyciel. Tutaj tematyka, rozkład i częstotliwość zajęć będzie zależeć tylko i wyłącznie od Ciebie. Koszt jednej lekcji waha się między 35 a 45 GBP.

Kursy dla dzieci i młodzieży

Ostatnim już typem kursów, który chcielibyśmy Wam przedstawić, są kursy dla juniorów. Wszystkie powyższe oferty dotyczyły kursantów od ukończenia 16 roku życia (a nawet 21. w przypadku kursów nauczycielskich).

Szkoła Britannia oferuje kurs dla juniorów dwa razy w tygodniu po godzinie w cenie 87 GBP za 4 tygodnie.

Bardzo ciekawą ofertę posiada sieć szkół St Giles. Są to kursy sezonowe. Odbyły się już kursy wiosenne i oczywiście letnie, a teraz przyszedł czas na kurs świąteczny pod nazwą St Giles Juniors Live Festive course. Kurs można zarezerwować na jeden lub dwa tygodnie. Lekcje odbywają się między 8:00 a 12:00 w poniedziałki, wtorki i środy. Jest to 12 40 minutowych sesji –  mieszanka tradycyjnych lekcji i dyskusji. Będzie też szansa na uczestnictwo w lekcji jogi, a nawet wirtualna wycieczka po Londynie. Tydzień pierwszy: 21-23 grudnia 2020; tydzień drugi: 28 – 30 grudnia 2020.

Wiele szkół pozwala na uczestnictwo w darmowej lekcji próbnej przed dokonaniem rezerwacji, więc nie musimy się martwić, że opłacimy kurs, a następnie okaże się, że jego forma nam nie odpowiada.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z doradcą Smile Trips, który dobierze ofertę, najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom oraz możliwościom czasowym i finansowym.