Podróże językowe w czasach pandemii część II - Smiletrips.pl

Podróże językowe w czasach pandemii część II

W zeszłym roku opublikowaliśmy wpis na temat kierunków, dostępnych dla chętnych na kursy językowe. Od tego czasu sporo się zmieniło. Chociaż pandemia nie ustępuje i nadal jest sporo ograniczeń, obecnie możliwości jest już dużo więcej niż pod koniec zeszłego roku.

Oto lista krajów, które polecamy na wyjazdy.

Stany Zjednoczone

Wyjazdy do USA są nadal utrudnione, ale nie niemożliwe. Na początku pandemii rząd USA zawiesił możliwość wjazdu turystycznego do USA z wielu regionów, między innymi z całej strefy Schengen. Oznacza to, że jeżeli chcemy wjechać do USA na wizie turystycznej lub ESTA, musimy spędzić 14 dni w kraju, który nie podlega obostrzeniom. Drugą możliwością wjazdu do USA, jest wjazd na wizie studenckiej F1. Tego lata mieliśmy przyjemność współpracy z wieloma kursantami, którzy z powodzeniem ubiegali się o wizę studencką i odbyli kurs w USA.

Aby móc ubiegać się o wizę studencką, musimy zarezerwować kurs w pełnym wymiarze godzin (powyżej 18 godzin zegarowych w tygodniu) w którejś z naszych szkół partnerskich w USA na minimum jeden tydzień.

Sugerujemy dokonywanie rezerwacji na minimum dwa miesiące przed planowanym wyjazdem, aby bez stresu zdążyć z wyrobieniem wizy. Po dokonaniu rezerwacji każdy kursant otrzyma elektroniczny formularz I20, a po jego otrzymaniu może umówić się na spotkanie w ambasadzie.

Pamiętajmy, że urzędnik w konsulacie będzie chciał przekonać się, że kurs językowy jest głównym celem naszego wyjazdu oraz, że nie ma ryzyka, że po skończonym kursie nie wrócimy do Polski. Warto więc przygotować się dobrze do spotkania. Zainteresowanym osobom możemy podać namiary na zewnętrzną agencję wizową, która pomoże w przygotowaniu wniosku i umówieniu się na spotkanie.

Koszt wyrobienia sobie wizy studenckiej to około 510 USD (160 USD za spotkanie w ambasadzie plus 350 USD za opłatę sevis).

Jeżeli chodzi o kwarantannę, w tej chwili wszystkie stany, w których zlokalizowane są nasze szkoły partnerskie nie wymagają żadnego okresu kwarantanny, jednak, żeby wjechać do USA nadal wymagany jest negatywny test PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wlotem do USA.

Kanada

Tutaj w ostatnim miesiącu zaszło najwięcej zmian. Do niedawna nauka w Kanadzie wymagała sporej determinacji. Aby uczyć się w Kanadzie, należało posiadać tzw study permit czyli wizę studencką. Po przyjeździe każdy kursant podlegał obowiązkowi 10 dniowej kwarantanny, której pierwsze trzy dni musiały odbyć się w hotelu.

Od lipca, osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowi kwarantanny, a od 6 września Kanada ponownie umożliwia wjazd turystyczny, co oznacza, że jeżeli planujemy odbyć kurs językowy, nie dłuższy nić 6 miesięcy, nie musimy ubiegać się o wizę studencką.

Pamiętajmy jednak, że nadal mamy do wykonania dwa testy PCR: pierwszy nie wcześniej niż 72 godziny przed wlotem do Kanady, drugi po przyjeździe.

Wielka Brytania

Tutaj również zaszły duże zmiany, na które czekaliśmy z niecierpliwością od dłuższego czasu. Od 2 sierpnia możliwy jest wjazd dla osób w pełni zaszczepionych bez konieczności odbywania kwarantanny.

Pamiętajmy jednak, że nadal mamy do wykonania dwa testy PCR: pierwszy nie wcześniej niż 72 godziny przed wlotem do Wielkiej Brytanii, a drugi – drugiego dnia pobytu.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z doradcą Smile Trips, który dobierze ofertę, najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom oraz możliwościom czasowym i finansowym.