Zakwaterowanie u rodzin podczas kursu za granicą - Smiletrips.pl

Zakwaterowanie u rodzin podczas kursu za granicą

Zakwaterowanie u rodzin podczas kursu za granicą

Zakwaterowanie u rodzin podczas kursu za granicą

Wybór lokalizacji, długości i intensywności nie należy do łatwych, jednak prawdziwy problem przysparza wybór rodzaju zakwaterowania podczas pobytu na kursie językowym za granicą. Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ od niej zależy jak będziemy spędzać czas wolny oraz ile będzie trwała droga do szkoły.

Kim są rodziny goszczące i czego możemy oczekiwać podczas naszego pobytu?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wyjeżdżając z domu, wkraczamy w nową kulturę i odmienne tradycje. Musimy porzucić nasze wyobrażenia i stereotypy o mieszkańcach danego kraju. Na miejscu możemy spotkać ludzi różnych wyznań oraz osoby pochodzące z najdalszych zakątków świata, którzy podczas długotrwałego pobytu na miejscu zasymilowały się z lokalną ludnością i wzbogacają jej kulturę. Dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie wysoki odsetek mieszkańców stanowi ludność napływowa. Pod pojęciem rodzina goszcząca rozumiemy rodziny w różnym wieku i o różnej strukturze. Może to być na przykład rodzina z małymi dziećmi a także osoby w wieku emerytalnym.

Wszystkie rodziny, wybierane przez szkoły mówią biegle w lokalnym języku, co będzie stanowiło dodatkową praktykę w spontanicznych sytuacjach dnia codziennego.

Rodziny wybierane przez szkoły są starannie wyselekcjonowane oraz monitorowane, a zadowolenie kursantów mierzone jest poprzez regularne ankiety i kwestionariusze.

Bycie gościem u kogoś w domu jest wspaniałym doświadczeniem kulturowym. Możemy poznać życie mieszkańców od kuchni – i to dosłownie, ponieważ w domach serwowane są posiłki. Warto zapoznać się z tym co jadają mieszkańcy poszczególnych Państw i zapamiętać, że polska gościnność jest czymś co jest unikalne na skale światową.

Na jakie dodatkowe koszty należy być przygotowanym?

W większości oferowanych lokalizacji rodziny goszczące, w porównaniu do akademików są bardziej ekonomiczną opcją. Należy jednak pamiętać, że do kosztów życia trzeba będzie doliczyć również bilet komunikacji miejskiej, którą kursanci przemieszczają się do szkoły. Im większe miasto, tym dojazd do szkoły może okazać się dłuższy i droższy. Wyjątkiem są kameralne miejscowości, gdzie rodziny zlokalizowane są w odległości krótkiego spaceru od szkoły.

Zakwaterowanie u rodzin jest opcją, którą powinni rozważyć wszyscy Kursanci otwarci kulturowo i chętni poznania życia lokalnych mieszkańców od podszewki – Ci którzy cenią sobie niezależność, chcą być w centrum wydarzeń oraz być zlokalizowani bliższej szkoły lepiej będą się czuli w akademiku.