Sposoby na naukę języka. Poznaj 5 sprawdzonych metod! - Smiletrips.pl
Deprecated: Funkcja get_currentuserinfo jest przestarzała od wersji 4.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_get_current_user(). in /home/srv44960/domains/smiletrips.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Sposoby na naukę języka. Poznaj 5 sprawdzonych metod!

Jakie są skuteczne sposoby na naukę języka?

Lato dobiegło końca, a Ty żyjesz jeszcze wspomnieniami o niedawnym wyjeździe z wymarzonego kursu językowego za granicą, gdzie udało Ci się w końcu przełamać bariery językowe…

Co zrobić, aby efekt który uzyskaliśmy podczas kursu utrzymał się jak najdłużej a nawet rozwijał się?

Poznaj 5 popularnych sposobów na naukę języka:

Rozmawiaj z nowo poznanymi znajomymi z całego świata

Korzystaj z portali społecznościowych i komunikatorów, aby podtrzymać nowe znajomości, powspominać najprzyjemniejsze chwile podczas wyjazdu językowego oraz… zaplanować kolejne podróże. Część szkół po skończonym kursie oferuje darmowy lub płatny dostęp do platformy e-learningowej, gdzie można kontynuować oraz rozmawiać z innymi kursantami przez dedykowany komunikator. Wykorzystaj to jako sposób na naukę języka!

Wzbogacaj słownictwo poprzez czytanie

Wybieraj książki i artykuły w języku obcym, o ciekawej tematyce. W Internecie znajdziesz ich mnóstwo! Zapisz się do tematycznych newsletterów i czytaj blogi. W ten sposób dodatkowo wzbogacisz słownictwo dotyczące tematów, które Cię interesują. Zaowocuje to łatwiejszą i bogatą dyskusją o Twoich pasjach i zainteresowaniach.

Jeśli niezrozumiałe słowa w tekście sprawiają, że szybko się zniechęcasz, koniecznie wypróbuj dodatki do przeglądarek, które sprawią, że nieznane słowo tłumaczone jest przy dwukrotnym kliknięciu, bez otwierania słownika!

Słuchaj ulubionych piosenek  w języku obcym

Spróbuj wsłuchać się w teksty ulubionych piosenek w języku obcym i przetłumaczyć je na język polski. W ten sposób oprócz przesłuchiwania ulubionych kawałków możesz dowiedzieć się o czym dokładnie są. Jeśli sprawia Ci to trudność, sprawdź koniecznie tekst piosenki w oryginalnym języku i porównaj go do tego, co słyszysz. Okaże się, że doskonale znasz większą część słów, tylko zostały zniekształcone przez głos ulubionego wykonawcy.

Oglądaj filmy i seriale

Jeśli czujesz się na siłach, wyłącz napisy i lektora w ulubionych filmach i serialach, które oglądasz. W ten sposób poznasz praktyczną stronę języka: tempo, intonację, akcent ale również nauczysz się slangów i różnych dialektów. Jeśli czujesz, że zdecydowanie lepiej radzisz sobie z językiem pisanym, włącz napisy… w języku obcym. Będziesz zaskoczony rezultatami!

Rozmawiaj w języku obcym ze znajomymi

Organizujcie sobie „dni lub godziny w języku obcym”, dołącz do klubów konwersacyjnych w swoim mieście lub na swojej uczelni, wymieniajcie maile i rozmawiajcie przez komunikatory. Spędzajcie przyjemnie czas w swój ulubiony sposób, a przy okazji szlifujcie zwroty. Na początku może być ciężko przełamać się, ale z czasem zobaczycie pierwsze efekty i zmotywujecie się nawzajem do działania.