Prywatna szkoła z internatem Rosseau Lake College - Smiletrips.pl

Prywatna szkoła z internatem Rosseau Lake College

Rosseau Lake College

Założona w 1967 roku kameralna niezależna prywatna szkoła z internatem, położona w prowincji Ontario, około dwie godziny drogi od Toronto. Iddyliczne niemal położenie na 56 aktowej posiadłości nad brzegiem pięknego jeziora Rosseau, w otoczeniu wysokich sosen, sprawia, że jest to idealna szkoła dla wymagających rodziców, którym zależy zarówno na rozwoju akademickim ich dzieci, jak i na bliskości natury i wszystkich korzyści, które może ona dostarczać.

Dlaczego Rosseau Lake College?

W szkole uczy się tylko 120 uczniów (połowa to uczniowie kanadyjscy, a druga połowa- uczniowie z najróżniejszych stron świata). Nieco ponad połowa to uczniowie mieszkający na stałe w internacie; pozostali są tzw. uczniami dziennymi. Każdy uczeń otrzyma tu indywidualną uwagę i nie zginie w tłumie.

Z racji swojego położenia, zaplecze szkoły jest bardzo przyjazne i swoim charakterem przywodzi na myśl obóz letni. Na co dzień uczniowie mogą korzystać z bogatego zaplecza szkoły w postaci ścianki wspinaczkowej, parku narciarskiego i snowboardowego, szlaków do narciarstwa biegowego, jazdy rowerem i leśnych wędrówek, siłowni, boisk, kajaków, łodzi i innego sprzętu pływackiego.

 

 

 

 

Dlaczego Ontario w Kanadzie ?

Kanada to bezpieczny pełen naturalnego piękna kraj. Kanadyjczycy znani są ze swojej otwartości i przyjaznego nastawienia. Ontario jest jedną z trzynastu prowincji Kanady, a jej stolicą jest Toronto. Mieszka tu około 40% populacji całego kraju. Miłośnicy naturalnego piękna i outdooru docenią szczególnie bliskość Wielkich Jezior, w tym jeziora Ontario. Ontario jest również świetną bazą wypadową dla uczniów, chcących odwiedzić USA.

Ceny

 

Cena za rok wraz zakwaterowaniem w internacie i  wyżywieniem to 63 100 CAD plus 4 000 CAD opłaty wpisowej.

Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.

Aby otrzymać spersonalizowaną, niezobowiązującą ofertę, skontaktuj się z nami.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szczegóły

Szkoła: Rosseau Lake College

Kategoria: Złota

Wiek: min. 14

Liczba kursantów w klasie: 10-15

Klasy: 7-12

 

Semestr 1 

Główna część semestru (3 kredyty) – 7 września – 17 grudnia

Wrześniowa wycieczka (połączona z nauką) –  14 września

Końcowa część semestru (1 kredyt) – 4 stycznia – 30 stycznia

 

Semestr 2

Główna część semestru (3 kredyty) – 31 stycznia –  1 maja

Końcowa część semestru (1 kredyt) – 2 maja –  4 czerwca

Discovery Week – 5 czerwca – 18 czerwca

 

Główna część semestru (3 kredyty) – codziennie poranne ćwiczenia oferują stały program nauczania i możliwość udziału w dyskusjach. Wydłużone bloki lekcje codziennie po południu, podczas pozwalają uczniom na osadzenie zdobytej wiedzy poprzez eksperymenty i przeżyte doświadczenia.

Końcowa część semestru – intensywny trwający miesiąc program, oparty na zdobywaniu doświadczenia poza salą lekcyjną. Podczas każdego z programu uczniowie poznają otaczający nas las oraz jezioro, a także lokalną historię i kulturę.

Pod koniec roku szkolnego, uczniowie wszystkich klas otrzymują możliwość zagłębienia się głębiej w dziedziny takie jak mechanika, inżynieria, kultura, biznes, sztuka, nauki ścisłe i wykonanie własnego projektu, kierując się własnymi zainteresowaniami i wiedzę zdobytą w ciągu roku.

 

 

 

 

 

 

Uczniowie zakwaterowani są na terenie kampusu w czterech budynkach.

Brock House 20 łóżek – chłopcy, klasy 7-8

Clarkson House 22 łóżka –  chłopcy, klasy 9-11

Lakeview 12 łóżek – chłopcy klasa 12

The Bricks 28 łóżek –  dziewczęta, klasy 7-12

 

70% personelu mieszka na terenie kampusu, a w każdym budynku jest jedna lub dwie osoby pełniąca funkcję opiekuna.

Uczniowie zakwaterowani się w pokojach dwuosobowych z osobą tej samej płci w podobnym wieku.

 

 

+48 71 307 00 31

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej porady naszych konsultantów i sprawdź, czy możemy spełnić Twoje marzenia o kursie językowym za granicą! Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę planowanego wyjazdu!