Prywatna szkoła z internatem Saint-Charles Collège et Lycée - Smiletrips.pl
Deprecated: Funkcja get_currentuserinfo jest przestarzała od wersji 4.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_get_current_user(). in /home/srv44960/domains/smiletrips.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Prywatna szkoła z internatem Saint-Charles Collège at Lycee

Saint-Charles Collège et Lycée

Założona w 1897 roku szkoła mieści się w niewielkim miasteczku Porrentruy (tylko 7 000 mieszkańców) u podnóża imponującego zamku w szwajcarskim kantonie Jura. Kampus zatopiony w zieleni mieści się niedaleko rzeki Allaine.

Kampus składa się z budynku głównego, budynku szkolnego, przepięknej kaplicy oraz kompleksu sportowego.

Szkoła wyróżnia się system wartości inspirowanym humanizmem. Wiedza i jednostka są tutaj w centrum zainteresowania. Pierwotnie, tradycyjnie chrześcijańska szkoła, do tej pory wspierana jest przez diecezję bazylejską.

Dlaczego Saint-Charles Collège et Lycée?

 

Szkoła jest bardzo kameralna – uczy się tu tylko 150 uczniów w wieku od 8 do 18 lat. Około setka uczniów to uczniowie dzienni (czyli niemieszkający w internacie), a pozostali uczniowie mieszkają w internacie. Sprawia to, że jest to miejsce z indywidualną opieką i troską nad każdym wychowankiem.

Nauczyciele w szkole wierzą, że każdy uczeń jest wyjątkowy i wymaga indywidualnego podejścia. Oprócz małych rozmiarów klas, szkoła promuje również dialog między nauczycielami, uczniami i rodzicami.

Kandydaci, którzy myślą o nauce w Saint-Charles, ale potrzebują upewnić się w swojej decyzji, mogą skorzystać z letniego obozu języka angielskiego, odbywającego się na terenie szkoły między

 

 

 

 

Dlaczego Szwajcaria ?

 

Szwajcaria znana jest na świecie z dbałości o środowisko naturalne i z pięknych krajobrazów. Oprócz tego, co jest bardzo ważne dla rodziców, rozważających wysłanie dziecka na rok szkolny za granicą, jest to niezwykle bezpieczny i spokojny kraj.

Ceny

 

Cena za rok wraz zakwaterowaniem w internacie i pełnym wyżywieniem to między 67 000  a 77 000 CHF w zależności od programu.

Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.

Aby otrzymać spersonalizowaną, niezobowiązującą ofertę, skontaktuj się z nami.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szczegóły

Szkoła: Saint-Charles Collège et Lycée

Kategoria: Złota

Wiek: min. 8

Liczba kursantów w klasie: max. 10

Szkoła przyjmuje uczniów od 8 roku życia na różnych etapach nauki. Wśród uczniów międzynarodowych najpopularniejszy jest etap liceum (podobnie jak w Polsce rozpoczynają się od 15. roku życia)

Szkoła oferuje trzy programy do wyboru:

  • International Baccalaureate (IB) w języku angielskim
  • Swiss Matura w językach francuskim i angielskim
  • Swiss Matura w języku francuskim

Wśród uczniów międzynarodowych największym zainteresowaniem cieszy się klasa IB.

Program IB Diploma odbywa się w dwóch ostatnich latach, poprzedzających rozpoczęcie studiów wyższych. Oprócz nauczania tradycyjnych przedmiotów jak matematyka, nauki humanistyczne czy eksperymentalne, program zakłada podejście do nauki w sposób interdyscyplinarny, tworząc powiązania między różnymi przedmiotami.

Uczniowie mają możliwość wyboru własnego spersonalizowanego programu nauczania poprzez wybór 6 przedmiotów z każdej z poniższych grup:

  • Grupy 1 i 2: Języki
  • Grupa 3: nauki humanistyczne
  • Grupa 4: nauki ściśłe
  • Grupa 5: matematyka
  • Sztuka lub pogłębiona nauka przedmiotów z grup 2,3 lub 4

Z 6 przedmiotów, uczniowie wybierają trzy przedmioty na Poziomie Rozszerzonym oraz trzy przedmioty na Poziomie Standardowym

Język wykładowy: angielski

Klasy (lata nauczania): 11 i 12

Wiek: 16-18

Liczba godzin nauczania tygodniowo: 32-34

 

 

Kandydaci na uczniów muszą dostarczyć świadectwa z dwóch ostatnim lat nauki wraz z transkryptami w języku angielskim oraz list polecających z ich obecnej szkoły. Następnym etapem będzie napisanie egzaminu z języka angielskiego i matematykami, a na koniec każdy kandydat odbędzie rozmowę kwalifikacyjną z dyrektorem szkoły.

Szkoła oferuje kameralny i bezpieczny internat dla kilkudziesięciu dziewcząt i chłopców. Oprócz pokoi pojedynczy z umywalkami, uczniowie mają dostęp do pokoju do nauki oraz biblioteki, a także siłowni, basenu oraz sal do wypoczynku.

Na terenie internatu 24 godziny na dobę przebywają opiekunowie, którzy nie tylko roztaczają opiekę nad uczniami, ale są również w stałym kontakcie z ich rodzicami.

Zdrowe posiłki są przygotowane i serwowane na miejscu. Szkoła otrzymała odznakę Fourchette Verte.

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zorganizowanych aktywnościach wieczorami i w weekendy. Szkoła organizuje także opcjonalne aktywności i wycieczki po Szwajcarii i Europie w trakcie jesiennej, zimowej i wiosennej przerwy w nauce dla uczniów, którzy nie mają możliwości powrotu do domu.

+48 71 307 00 31

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej porady naszych konsultantów i sprawdź, czy możemy spełnić Twoje marzenia o kursie językowym za granicą! Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę planowanego wyjazdu!