King's Education - Smiletrips.pl

Międzynarodowa szkoła King's Education

Aktualizacja w związku z pandemią COVID-19

Obecnie prowadzimy rekrutację na wrzesień 2021. Proces rekrutacji przebiega bez zakłóceń. Wszystkie szkoły na terenie Wielkiej Brytanii od kwietnia 2021 wznawiają naukę w trybie stacjonarnym. Obecnie obowiązuje jeszcze szereg obostrzeń przy wjeździe na teren kraju (wykonanie testów PCR oraz obowiązek 10 dniowej kwarantanny) oraz podczas przebywania na jego terenie, jednak według zapowiedzi rządu wszystkie ograniczenia powinny zostać zawieszone do końca 2021 roku.

Międzynarodowa szkoła King’s Education

 

Jaki program wybrać?

Szkoła King’s oferuje dwie możliwości: dwuletni program matury brytyjskiej A-levels lub krótsze programy, pozwalające uczniom na zdobycie doświadczenia w brytyjskim systemie edukacji, ale nie kończące się żadną kwalifikacją.

Program A-levels jest przygotowany z myślą o uczniach po drugiej klasie liceum, którzy ukończyli 16 lat. Umożliwia im zdanie brytyjskiej matury (A-levels) i dostanie się na najbardziej prestiżowe uniwersytety w Wielkiej Brytanii (zarówno Oxford, jak i Cambridge University, a także większość szkół medycznych przyjmują wyłącznie kursantów ze zdanymi A levels). Po ukończeniu programu nie będą już musieli wracać do polskiego systemu edukacji.

W przypadku krótszych kursów kursanci mogą wybierać pobyt na jeden, dwa lub trzy semestry (3 semestry =  1 rok szkolny).

Daty rozpoczęcia: 6 stycznia 2020 i 7 września 2020

Lokalizacje:

 • Oksford
 • Londyn
 • Brighton
 • Bournemouth

Długość programu: 1-6 semestrów

Ilość zajęć w tygodniu: 20-25 godzin zegarowych plus praca domowa

Wielkość klas: 4-10 osób

Wymagania:

Minimalny wiek: ukończone 16 lat w przypadku A-levels i ukończone 14 lat w przypadku krótszych pobytów

Minimalna długość dotychczasowej edukacji: 8 lat

Minimalny poziom języka: IELTS 5.5 (minimalny wynik z części Reading i Writing 5.0) lub odpowiednik dla A-levels. IELTS 4.0 w Bournemouth i 5.0 w pozostałych lokalizacjach dla krótszych pobytów.

Szkoły King’s Education

Sieć szkół King’s powstała w 1957, co czyni ją jedną z najstarszych na świecie. Wszystkie cztery szkoły oferują nowoczesne wnętrza z bogato wyposażonymi klasami oraz przestrzenią do wypoczynku dla uczniów (kawiarnią, ogrodem).

Szkoły King’s przyjmują głównie kursantów spoza Wielkiej Brytanii, pragnących zdać brytyjską maturę lub zdobyć doświadczenie w brytyjskim systemie edukacji.

Podczas nauki w szkołach King’s uczniowie mogą korzystać z opieki i porady pracowników szkoły. Mają do dyspozycji specjalną platformę ClassMate, dzięki której już przed wyjazdem mogą mieć wgląd w życie szkoły i nawiązać kontakty z przyszłymi kolegami i nauczycielami. Szkoły oferują także program zajęć pozalekcyjnych – zwiedzanie, udział w stowarzyszeniach, klubach dyskusyjnych, wydarzeniach kulturalnych, aktywności integracyjne)

Ceny

Dwuletni program A-levels: £25 890 za rok

1 semestr: 6915 GBP

Opłata wpisowa: £250

Rodzina goszcząca 14 posiłków tygodniowo 3 semestry

A levels – Rozpoczęcie we wrześniu (40 tygodni) od £6415

A – levels – Rozpoczęcie w styczniu (30 tygodni) od £5010

Krótsze pobyty – od £1600 za semestr

Ceny zakwaterowania różnią się w zależności od lokalizacji

Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.

Aby otrzymać spersonalizowaną, niezobowiązującą ofertę, skontaktuj się z nami.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szczegóły

Szkoła: King’s Education

Kategoria: Złota

Wiek: min. 16

Liczba kursantów w klasie: 4-10

Akredytacje: British Council, English UK

W szkołach King’s program A-levels składa się z sześciu komponentów:

1. Główne przedmioty

W zależności od kierunku, który uczeń chce wybrać na studiach oraz indywidualnych zdolności ucznia, uzgodniony zostanie spersonalizowany program, składający się z trzech do pięciu przedmiotów

2. Rozwijanie zdolności językowych

Uczniowie mają lekcje Academic English, które pozwolą im na przyswojenie słownictwa akademickiego, niezbędnego do nauki głównych przedmiotów.

3. Przygotowanie do egzaminu IELTS

Jednocześnie uczniowie będą się przygotowywali do zdania egzaminu IELTS z wynikiem wymaganym przez ich przyszły uniwersytet.

4. Dodatkowe przedmioty

Uczniowie będą także uczestniczyć w lekcjach artystycznych, lekcjach przygotowujących do dorosłego życia (tzw. PSHE czyli Personal, Social, Health and Economic Educatiton) czy lekcjach wychowania fizycznego.

5. Próbne egzaminy

Uczniowie mają próbne egzaminy co tydzień, co sprawia, że uczą się pracy z limitami czasowymi, systematyczności i radzenia sobie ze stresem. Egzaminy próbne pozwalają także nauczycielom na ocenienie poziomu ucznia i dopasowanie programu do ich potrzeb.

6. Egzaminy

Pod koniec dwuletniego programu kursanci zdają egzamin końcowy A-level. Struktura egzaminu będzie zależała od przedmiotów, wybranych przez ucznia.

Wszyscy uczniowie korzystają z Kings University Application Programme czyli pomocy w aplikowaniu na studia w Wielkiej Brytanii.

Dostępne przedmioty:

Uczniowie mogą wybrać 3-4 przedmioty, z których na koniec będą zdawali egzaminy. Doradcy ze szkoły King’s pomogą w wyborze przedmiotów, tak aby spełniły wymagania wybranego uniwersytetu i były zgodne z zainteresowaniami ucznia.

 • matematyka
 • matematyka zaawansowana
 • literatura angielska
 • biologia
 • fizyka
 • chemia-
 • geografia
 •  historia
 •  języki nowożytne
 •  sztuka i design
 •  business studies
 •  ekonomia
 •  nauki polityczne

Zakładka: zakwaterowanie

Podczas programu uczniowie mieszkają z lokalnymi rodzinami, zlokalizowanymi w niedalekiej odległości od szkół (do 30 minut dojazdu), co pozwala na jeszcze większe zintegrowanie się z lokalną kulturą.

W cenę wliczone są:

 • pokój pojedyncze
 • pościel
 • dostęp do internetu
 • cotygodniowe pranie
 • 14 posiłków tygodniowo (śniadanie i obiadokolacja)

Za dodatkową opłatą można wykupić lunche w szkole.

Ponadto w Londynie i Bournemouth za dodatkową opłatą można wykupić opcję extra, która dodatkowo zawiera:

 • pokój pojedynczy z podwójnym łóżkiem
 • telewizor w pokoju
 • prywatna łazienka

Dla kursantów preferujących niezależność dostępne są akademiki (opcja self catering czyli bez posiłków).

+48 71 307 00 31

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej porady naszych konsultantów i sprawdź, czy możemy spełnić Twoje marzenia o kursie językowym za granicą! Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę planowanego wyjazdu!