Państwowa szkoła Exeter College - Smiletrips.pl

Państwowa szkoła Exeter College

Exeter College

Dostępne programy

Exeter College oferuje szereg różnych programów, między innymi:

 • A Levels
 • International Baccalureate (IB)
 • Dyplomy zawodowe
 • International Foundation Year

Powyższe programy są programami dwuletnimi. Ponadto Exeter College oferuje możliwość krótszych okresów nauki czyli tzw. Academic Integration Experience Programme dla kursantów, którzy chcą doświadczyć nauki w Wielkiej Brytanii.

Daty rozpoczęcia:  7 września 2020 i elastyczne daty dla Academic Integration Experience Programme.

Długość programu: 2 lata dla programu A levels i od 4 tygodni do 10 miesięcy dla Academic Integration Experience Programme.

Wielkość klas: do 10 osób

Wymagania:

Minimalny wiek: ukończone 16 lat

Minimalna długość dotychczasowej edukacji: 10 lat

Minimalny poziom języka angielskiego: B2

 

Dlaczego Exeter College?

 

Exeter College uznawany jest za jedną z najlepszych instytucji edukacyjnych finansowanych przez państwo w Wielkiej Brytanii. College stawia wysokie wymagania w stosunku do swoich uczniów i pracowników, więc co roku ich wspólny wysiłek procentuje doskonałymi ocenami egzaminacyjnymi, wybitnymi postępami uniwersyteckimi oraz wspaniałymi osiągnięciami muzycznymi, artystycznymi, sportowymi i społecznościowymi. Obecnie szkoła co roku przyjmuje ponad 100 uczniów z ponad 20 krajów i każdemu oferuje indywidualne podejście.

Kampus szkoły w centrum Exeter oferuje najnowocześniejsze udogodnienia, a każdy budynek specjalizuje się w innej dziedzinie nauki (sztuki kreatywne, biznes, sport, technologia).

Uczniowie zagraniczni otoczeni są opieką przez specjalny zespół, który zapewnia im wsparcie emocjonalne, jak i praktyczną pomoc, na przykład przy zakładaniu konta w banku.

Uczniowie mogą także uczestniczyć w programie zajęć pozalekcyjnych dla kursantów międzynarodowych, jak i w ogólnodostępnych klubach i stowarzyszeniach.

 

Dlaczego Exeter ?

 

W 2017 Exeter zostało ogłoszone jednym z 20 najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii przez gazetę “Sunday Times” i nazwane “wspaniałą bramą na zachód”. Miasto, położone w hrabstwie Devon, ma świetne położenie. Posiada dwa parki narodowe, długą linię brzegową z licznymi plażami i świetne połączenia z resztą kraju, co sprawia, że jest świetną bazą wypadową dla kursantów, chcących zwiedzić resztę kraju podczas pobytu. Londyn jest oddalony tylko dwie godziny pociągiem.

Exeter jest także regularnie ogłaszane jednym z najbezpieczniejszych miast w Wielkiej Brytanii. Jest to miasto bogate w historię, a jednocześnie zanurzone w zieleni i otoczone naturą. Aż 20% mieszkańców miasta to studenci, co sprawia, że jest idealnym miejsce dla wszystkich, chcących doświadczyć nauki w Wielkiej Brytanii.

Ceny

 

Cena dla kursantów z UE (nauka, zakwaterowanie u rodzin goszczących i  opieka): GBP 10,250 za rok lub od GBP 220 za krótsze pobyty.

Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.

Aby otrzymać spersonalizowaną, niezobowiązującą ofertę, skontaktuj się z nami.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szczegóły

Szkoła: Exeter College

Kategoria: Srebrna

Wiek: min. 16

Liczba kursantów w klasie: max. 10

A Levels to tradycyjne kwalifikacje akademickie w Wielkiej Brytanii, które umożliwiają dostanie się na uniwersytet. Exeter College oferuje 35 przedmiotów, zarówno tych tradycyjnych, jak matematyka, biologia czy historia, jak i współczesnych, takich jak psychologia, informatyka czy filmoznawstwo. Uczniowie mogą wybrać trzy przedmioty plus przedmiot dodatkowy, aby ułatwić aplikację na uczelnię wyższą.

W ramach programu szkoła oferuje:

 • 18-20 godzin zegarowych w tygodniu
 • Dedykowany opiekun akademicki
 • 4 godziny zegarowe lekcji języka angielskiego akademieckiego
 • Dla chętnych dodatkowy przedmiot do wyboru
 • Zespół, pomagający w aplikacji na uniwersytet
 • Program zajęć pozalekcyjnych
 • Dostęp do klubów i stowarzyszeń

Zakładka: zakwaterowanie

Podczas programu uczniowie mieszkają z lokalnymi rodzinami, zlokalizowanymi w niedalekiej odległości od szkół (do 30 minut dojazdu), co pozwala na jeszcze większe zintegrowanie się z lokalną kulturą.

W cenę wliczone są:

 • pokój pojedynczy
 • pościel
 • dostęp do internetu
 • cotygodniowe pranie
 • 14 posiłków tygodniowo (śniadanie i obiadokolacja)

Opłata za zakwaterowanie uiszczana jest co 4 tygodnie bezpośrednio do rodziny goszczącej.

+48 71 307 00 31

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej porady naszych konsultantów i sprawdź, czy możemy spełnić Twoje marzenia o kursie językowym za granicą! Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę planowanego wyjazdu!