Państwowa szkoła Exeter College - Smiletrips.pl

Państwowa szkoła Exeter College

Aktualizacja w związku z pandemią COVID-19

Obecnie prowadzimy rekrutację na wrzesień 2021. Proces rekrutacji przebiega bez zakłóceń. Wszystkie szkoły na terenie Wielkiej Brytanii od kwietnia 2021 wznawiają naukę w trybie stacjonarnym. Obecnie obowiązuje jeszcze szereg obostrzeń przy wjeździe na teren kraju (wykonanie testów PCR oraz obowiązek 10 dniowej kwarantanny) oraz podczas przebywania na jego terenie, jednak według zapowiedzi rządu wszystkie ograniczenia powinny zostać zawieszone do końca 2021 roku.

Exeter College

Dostępne programy

Exeter College oferuje szereg różnych programów, między innymi:

 • A Levels
 • International Baccalureate (IB)
 • Dyplomy zawodowe
 • International Foundation Year

Powyższe programy są programami dwuletnimi. Ponadto Exeter College oferuje możliwość krótszych okresów nauki czyli tzw. Academic Integration Experience Programme dla kursantów, którzy chcą doświadczyć nauki w Wielkiej Brytanii.

Daty rozpoczęcia:  7 września 2020 i elastyczne daty dla Academic Integration Experience Programme.

Długość programu: 2 lata dla programu A levels i od 4 tygodni do 10 miesięcy dla Academic Integration Experience Programme.

Wielkość klas: do 10 osób

Wymagania:

Minimalny wiek: ukończone 16 lat

Minimalna długość dotychczasowej edukacji: 10 lat

Minimalny poziom języka angielskiego: B2

 

Dlaczego Exeter College?

 

Exeter College uznawany jest za jedną z najlepszych instytucji edukacyjnych finansowanych przez państwo w Wielkiej Brytanii. College stawia wysokie wymagania w stosunku do swoich uczniów i pracowników, więc co roku ich wspólny wysiłek procentuje doskonałymi ocenami egzaminacyjnymi, wybitnymi postępami uniwersyteckimi oraz wspaniałymi osiągnięciami muzycznymi, artystycznymi, sportowymi i społecznościowymi. Obecnie szkoła co roku przyjmuje ponad 100 uczniów z ponad 20 krajów i każdemu oferuje indywidualne podejście.

Kampus szkoły w centrum Exeter oferuje najnowocześniejsze udogodnienia, a każdy budynek specjalizuje się w innej dziedzinie nauki (sztuki kreatywne, biznes, sport, technologia).

Uczniowie zagraniczni otoczeni są opieką przez specjalny zespół, który zapewnia im wsparcie emocjonalne, jak i praktyczną pomoc, na przykład przy zakładaniu konta w banku.

Uczniowie mogą także uczestniczyć w programie zajęć pozalekcyjnych dla kursantów międzynarodowych, jak i w ogólnodostępnych klubach i stowarzyszeniach.

 

Dlaczego Exeter ?

 

W 2017 Exeter zostało ogłoszone jednym z 20 najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii przez gazetę “Sunday Times” i nazwane “wspaniałą bramą na zachód”. Miasto, położone w hrabstwie Devon, ma świetne położenie. Posiada dwa parki narodowe, długą linię brzegową z licznymi plażami i świetne połączenia z resztą kraju, co sprawia, że jest świetną bazą wypadową dla kursantów, chcących zwiedzić resztę kraju podczas pobytu. Londyn jest oddalony tylko dwie godziny pociągiem.

Exeter jest także regularnie ogłaszane jednym z najbezpieczniejszych miast w Wielkiej Brytanii. Jest to miasto bogate w historię, a jednocześnie zanurzone w zieleni i otoczone naturą. Aż 20% mieszkańców miasta to studenci, co sprawia, że jest idealnym miejsce dla wszystkich, chcących doświadczyć nauki w Wielkiej Brytanii.

Ceny

 

Cena dla kursantów z UE (nauka, zakwaterowanie u rodzin goszczących i  opieka): GBP 10,250 za rok lub od GBP 220 za krótsze pobyty.

Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.

Aby otrzymać spersonalizowaną, niezobowiązującą ofertę, skontaktuj się z nami.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szczegóły

Szkoła: Exeter College

Kategoria: Srebrna

Wiek: min. 16

Liczba kursantów w klasie: max. 10

A Levels to tradycyjne kwalifikacje akademickie w Wielkiej Brytanii, które umożliwiają dostanie się na uniwersytet. Exeter College oferuje 35 przedmiotów, zarówno tych tradycyjnych, jak matematyka, biologia czy historia, jak i współczesnych, takich jak psychologia, informatyka czy filmoznawstwo. Uczniowie mogą wybrać trzy przedmioty plus przedmiot dodatkowy, aby ułatwić aplikację na uczelnię wyższą.

W ramach programu szkoła oferuje:

 • 18-20 godzin zegarowych w tygodniu
 • Dedykowany opiekun akademicki
 • 4 godziny zegarowe lekcji języka angielskiego akademieckiego
 • Dla chętnych dodatkowy przedmiot do wyboru
 • Zespół, pomagający w aplikacji na uniwersytet
 • Program zajęć pozalekcyjnych
 • Dostęp do klubów i stowarzyszeń

Zakładka: zakwaterowanie

Podczas programu uczniowie mieszkają z lokalnymi rodzinami, zlokalizowanymi w niedalekiej odległości od szkół (do 30 minut dojazdu), co pozwala na jeszcze większe zintegrowanie się z lokalną kulturą.

W cenę wliczone są:

 • pokój pojedynczy
 • pościel
 • dostęp do internetu
 • cotygodniowe pranie
 • 14 posiłków tygodniowo (śniadanie i obiadokolacja)

Opłata za zakwaterowanie uiszczana jest co 4 tygodnie bezpośrednio do rodziny goszczącej.

+48 71 307 00 31

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej porady naszych konsultantów i sprawdź, czy możemy spełnić Twoje marzenia o kursie językowym za granicą! Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę planowanego wyjazdu!