Obóz językowy dla juniorów Wiedeń Austria - Smiletrips.pl
Deprecated: Funkcja get_currentuserinfo jest przestarzała od wersji 4.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_get_current_user(). in /home/srv44960/domains/smiletrips.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Obóz językowy dla juniorów Wiedeń Austria

 • Wiek: 12 – 17 lat
 • Daty rozpoczęcia 2024: 30 czerwca –  3 sierpnia
 • Minimalna długość: 2 tygodnie (kurs jednotygodniowy możliwy tylko od 31 lipca do 6 sierpnia 2022)
 • Terminy rozpoczęcia dla początkujących: 30 czerwca i 14 lipca
 • Rozpoczęcie: niedziela
 • Zakończenie: sobota
 • Międzynarodowi uczestnicy
 • Zajęcia, zakwaterowanie i wyżywienie na kampusie
 • Zajęcia popołudniowe i wieczorne pod okiem animatora czasu wolnego: sportowe i kulturalne: siatkówka plażowa, piłka nożna, warsztaty tańca, teatru, wspólne zwiedzanie oraz wyjścia. Wieczorami grille, dyskoteki, konkursy talentów, imprezy integracyjne, itd.
 • Możliwość wykupienia zajęć fakultatywnych: dodatkowej dawki kultury, koncertów, musicali, lekcji tenisa oraz wycieczek poza Wiedeń.
 • Nadzór/opieka: nauka, zakwaterowanie i program zajęć dodatkowych pod okiem wykwalifikowanej kadry

Wiedeń to miasto, które zawsze z otwartymi ramionami witało nowych gości. W tym wielokulturowym mieście zarówno jego mieszkańcy, jak i odwiedzający z najróżniejszych krajów czuli się jak u siebie. Wiedeń jest również często wyróżniany za wysoką jakość życia oraz życzliwość jego mieszkańców oraz bezpieczeństwo.

Austriacy mówią poprawnym i czystym niemieckim, który jest bardzo melodyjny i wyróżnia się przyjemnym brzmieniem. Dzięki temu otworem stoją Wam wszystkie kraje niemieckojęzyczne!
W szkole w oparciu o uznany plan nauczania wykładany jest standardowy niemiecki. Stosujemy te same podręczniki, które używane są w najlepszych szkołach niemieckich.

Kursy niemieckiego dla młodzieży odbywają się w znakomicie wyposażonej, renomowanej szkole prywatnej, założonej przez Marię Teresę. Jest ona idealnym miejscem do nauki niemieckiego, zapewniającym również w czasie wolnym wiele atrakcji. Na jej terenie znajduje się min. park z boiskami do gry w siatkówkę, piłkę nożną oraz korty, z których można w każdej chwili korzystać.

Kurs językowy

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w małych grupach składających się max. z 15 osób. Podczas zajęć poznaje się lub poszerza znajomość gramatyki niemieckiej, wzbogaca zasób słownictwa, poprawia wymowę i umiejętność rozumienia ze słuchu. Istotną część kursu stanowią również zajęcia praktyczne, gry językowe i komunikacyjne, jak również zajęcia w grupach.

Kurs standardowy 20 godzin lekcyjnych w tygodniu
Kurs intensywny 30 godzin lekcyjnych w tygodniu
Kurs egzaminacyjny: 6 godzin lekcyjnych w tygodniu dodatkowo
Egzamin ÖSD: “Zertifikat Deutsch” dla uczestników kursu
Liczba uczestników w grupie: 10 – max. 15 osób
Wiek: od 12-17 lat
Daty otwarcia 2022: 3 lipca – 6 sierpnia 2021

Szkoła

 • Centralne położenie, w samym sercu Wiednia, niedaleko najbardziej znanych zabytków
 • Dookoła szkoły znajduje się rozległy park, oferujący wiele możliwości uprawiania sportu (np.: piłka nożna, siatkówka plażowa, streetball, korty tenisowe, koszykówka, itd.)
 • bezpłatny Internet bezprzewodowy na campusie

Ceny od €1257/ tydzień

Cena obozu zależy od:

 • Długości wyjazdu
 • Intensywności kursu
 • Naliczanych przez szkołę opłat administracyjnych
 • Usług dodatkowych, np. transferów, ubezpieczenia, itd.
 • Decyzji o rozszerzeniu programu o dodatkowe zajęcia lekcyjne (w zależności od oferty szkoły)
 • Decyzji o wykupieniu dodatkowych warsztatów lub wycieczek (w zależności od oferty szkoły)

Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szczegóły

Szkoła: Actilingua

Kategoria : Złota

Wiek: 12-17

Max. liczba kursantów w klasie: 15

Poziomy zaawansowania: A1-C1

Akredytacje: OSD, Campus Austria

Wszyscy uczestnicy kursy mieszkają ze swoimi rówieśnikami z różnych krajów w internacie na terenie szkoły, w nowocześnie wyposażonych pokojach. Zajęcia prowadzone są w małych, międzynarodowych grupach. Każdemu z uczestników kursu przysługuje pełne wyżywienie. Posiłki są serwowane w stołówce szkoły. W czasie wolnym nasi nauczyciele organizują wiele atrakcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz oprowadzają uczestników kursu po najciekawszych miejscach w Wiedniu.

Zakwaterowanie w szkole letniej
W budynku szkolnym oprócz klas, świetlic oraz restauracji znajduje się również obszerny trakt z zakwaterowaniem dla uczestników kursu. Wszyscy uczestnicy mieszkają w przestronnych oraz przyjemnie i komfortowo urządzonych pokojach cztero-, pięcio- i sześcioosobowych (przysznice na korytarzu) bezpośrednio na terenie szkoły. Chłopcy i dziewczęta mieszkają osobno.

W miarę możliwości staramy się uwzględniać szczególne życzenia naszych klientów co do współlokatorów. Prosimy o uwzględnienie tych życzeń przy rejestracji na kurs. Zasadniczo jednak w jednym pokoju staramy się kwaterować osoby w tym samym wieku, ale pochodzące z różnych krajów.

Zakwaterowanie typu Superior 
Bezpośrednio na terenie szkoły znajdują się także dodatkowe pokoje o szczególnie wysokim standardzie. Trakt ten jest świeżo wyremontowany, a pokoje są jasne i przyjemnie urządzone. Wszystkie pokoje typu Superior to pokoje trzyosobowe z prysznicem. Dopłata za pokój typu Superior.

24-godzinny nadzór i opieka!
W szkole letniej 24 godziny na dobę obecni są opiekunowie! Opuszczanie szkoły letniej bez nadzoru opiekuna dozwolone jest jedynie za pisemną zgodą rodziców.

Wyżywienie
Wszyscy uczestnicy kursu mają zapewnione pełne wyżywienie (kuchnia austriacka i międzynarodowa). W restauracji szkolnej podawane są trzy posiłki dziennie:

 • śniadanie: obfity bufet śniadaniowy składający się z chleba, pieczywa, wędlin, sera, dżemu, herbaty, kawy i kakao
 • obiad: zawsze trzydaniowy – przystawka, gorące danie główne oraz deser
 • kolacja: prawie zawsze na gorąco z wyjątkiem wieczorów po wycieczkach; od czasu do czasu organizowane są wieczory grilowe;

W przypadku wszystkich posiłków obowiązuje samoobsługa. Na życzenie naszych gości przyrządzamy również dania jarskie oraz specjalne potrawy dla muzułmanów. Indywidualne życzenia prosimy uwzględniać przy rezerwacji kursu.

Sport: Organizujemy wiele zajęć sportowych. Proponujemy min. siatkówkę plażową, piłkę nożną, tenis stołowy, zawody sportowe, wyjścia na basen oraz do wiedeńskiego centrum rekreacyjnego Donauinsel.

Inwencja twórcza: Można również wziąć udział w zajęciach muzycznych, kursie walca wiedeńskiego, warsztatach teatralnych, nauczyć się pantomimy lub pomajsterkować.

Wiedeń – kultura: Dla miłośników kultury proponujemy co tydzień półdniowe wycieczki do pałaców wiedeńskich, muzeów, teatrów oraz wyjścia do opery. Przewodnik, opieka, bilety wejściowe są wliczone w cenę.

Wycieczki: Jeżeli chciałbyś oprócz Wiednia zwiedzić inne miejsca w Austrii, możesz wziąć udział w organizowanych przez nas wycieczkach do Salzburga, zamku Rosenburg, groty Seegrotte lub nad jezioro Neusiedlersee.

Inne atrakcje: Organizujemy również wycieczki, wieczory filmowe, teleturnieje, kolacje przy grilu, dyskoteki szkolne, karaoke oraz wieczorki powitalne i pożegnalne.

+48 71 307 00 31

Zadzwoń do nas

Skorzystaj z bezpłatnej i niezobowiązującej porady naszych konsultantów i sprawdź, czy możemy spełnić Twoje marzenia o kursie językowym za granicą! Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę planowanego wyjazdu!