Obozy językowe w Canterbury
-
- Liczba lekcji w tygodniu: 20
- Długość lekcji: 50 minut
- Daty rozpoczęcia 2024: 7 lipca – 11 sierpnia
- Minimalny czas trwania: 1 tydzień
- Wiek uczestników: 8-17
- Dzień przylotu: niedziela
- Dzień wyjazdu: niedziela
Obóz językowy w Canterbury
Szkoła King’s School, na kampusie której odbywa się letni obóz językowy to najstarsza szkoła z internatem w Wielkiej Brytanii. Została założona w 597 roku i w ciągu roku szkolnego cieszy się ogromną popularnością wśród angielskich nastolatków.
Lekcje odbywają się na terenie zabytkowej Katedry Canterbury, a akademik znajduje się w opactwie św. Augustyna – oba budynki wpisane są na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.
Nowoczesne pokoje, wysoki poziom nauczania oraz bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, m.in. basen, sala do szermierki, boiska sportowe i korty do tenisa wraz ze średniowieczną architekturą rodem z Harry’ego Pottera stanowią kombinację, która oczaruje każdego młodego kursanta.
Dlaczego obóz językowy w Canterbury?
- Zakwaterowanie, lekcje oraz animacje odbywają się w jednym miejscu, na bezpiecznym kampusie, gdzie 24h na dobę przebywają opiekunowie i animatorzy
- Lokalizacja na prestiżowym kampusie z tradycjami, który przystosowany jest do goszczenia młodzieży od 8. roku życia
- Maksymalnie 12 kursantów w jednej klasie
- Połączenie okazałej średniowiecznej architektury z nowoczesnymi metodami nauki języka
- Doskonałe zaplecze sportowo-rekreacyjne, za dodatkową opłatą możliwość wykupienia lekcji szermierki lub tenisa
- Bezpłatne warsztaty językowe (5h w tygodniu)
Kurs językowy
- 20 lekcji w tygodniu w międzynarodowych grupach rówieśników z całego świata
- Poziomy zaawansowania od podstawowego (A1) do zaawansowanego (C1) -przydział na podstawie testu językowego oraz krótkiej rozmowy z nauczycielem
- Zajęcia w godzinach poranno-południowych, 5 dni w tygodniu
- Warsztaty językowe 5h w tygodniu
- Maksymalnie 12 kursantów w jednej grupie, co daje nauczycielom możliwość skupienia się na każdym z kursantów
Ceny od £1339/tydzień
Cena obozu zależy od:
- Długości wyjazdu
- Naliczanych przez szkołę opłat administracyjnych
- Usług dodatkowych, np. transferów, ubezpieczenia, itd.
- Decyzji o rozszerzeniu programu o dodatkowe zajęcia lekcyjne (w zależności od oferty szkoły)
- Decyzji o wykupieniu dodatkowych warsztatów lub wycieczek (w zależności od oferty szkoły)
Ceny kursów nigdy nie są wyższe a często nawet atrakcyjniejsze niż ceny bezpośrednio w szkole.
Aby otrzymać spersonalizowaną, niezobowiązującą ofertę, skontaktuj się z nami.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego
Szczegóły
Kursanci zakwaterowani są w zabytkowym akademiku należącego do Opactwa Świętego Augustyna w pokojach jedno, dwu trzy lub czteroosobowych z łazienką na korytarzu.
W akademiku zakwaterowani są opiekunowie, którzy 24h na dobę dbają o komfort i bezpieczeństwo kursantów.
W ciągu roku szkolnego budynki należą do gimnazjum z internatem, są zatem doskonale przystosowane do goszczenia nawet najmłodszych młodych kursantów. Kampus posiada bogate zaplecze sportowe i rekreacyjne, m.in. basen, siłownię, boiska do gier zespołowych, korty tenisowe oraz hala do szermierki. Średniowieczne mury sprawiają tworzą magiczną atmosferę niczym z Harrego Pottera! To połączenie sprawia stwarza warunki na idealne wakacje językowe.
W akademiku zakwaterowani są opiekunowie, którzy 24h na dobę dbają o komfort i bezpieczeństwo kursantów.
W stołówce serwowane są trzy posiłki dziennie. Śniadania w formie kontynentalnej oraz lunch i kolacja w formie szwedzkiego stołu.
Lot do Wielkiej Brytanii należy zarezerwować we własnym zakresie. Większość regularnych linii lotniczych, za dodatkową opłatą, oferuje asystę stewardessy dla nieletnich podróżujących samodzielnie samolotem.
Transfery z lotniska
Wszystkie transfery z lotniska dopasowywane są indywidualnie do czasu przylotu i odlotu. Po wylądowaniu oraz odebraniu bagażu, w hali przylotów kursanci odbierani są przez przedstawiciela szkoły i bez oczekiwania na innych kursantów (jak w przypadku transferów grupowych), odwożeni bezpośrednio na kampus.
Lotnisko Gatwick znajduje się 70 minut drogi samochodem od kampusu, Heathrow około 90 minut jazdy. W przypadku zainteresowania lotami na inne lotniska, prosimy o kontakt z naszym konsultantem.
Urocze miasteczko Canterbury z przepiękną architekturą i uroczymi zakątkami jest idealną bazą wypadową do zwiedzania południowo-wschodniej części Anglii. Podczas obozu językowego organizowane są wycieczki na wybrzeże, m.in. do Brighton i nadmorskich okolic, ale także do Londynu oraz Hastings.
Niemałą atrakcją dla uczestników obozu jest sam kampus doskonale wyposażony w zaplecze sportowo-kulturalne. Doświadczeni animatorzy czasu wolnego dbają o to, aby każda chwila spędzona na obozie była wypełniona atrakcjami. Tu nie ma miejsca na nudę!
Na każdy tydzień pobytu na obozie językowym w Londynie przypadają:
- 2 wycieczki całodzienne
- 2 wycieczki półdniowe
- Wieczorne i popołudniowe animacje, warsztaty oraz zajęcia sportowe i kulturalne