Oboz jezykowy w rzymie we wloszech - Smiletrips.pl

Obóz językowy w Rzymie

 • Wiek: 14 -21 lat
 • Terminy: Spytaj o terminy.
 • Międzynarodowi uczestnicy
 • Nadzór/opieka: nauka, zakwaterowanie i program zajęć dodatkowych pod okiem wykwalifikowanej kadry

 

Obozy języka włoskiego w Rzymie

 

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu! Ucz się włoskiego w mieście nad Tybrem przepełnionym historią i nowoczesnością – kursy językowe w Wiecznym Mieście będą dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem. Uczestnictwo w obozie w Rzymie to przygoda nie tylko językowa. Poznaj język włoski wszystkimi swoimi zmysłami – rozkoszując się włoską kuchnią, odwiedzając włoskie atrakcje i oczywiście słuchając języka, rozmawiając po włosku i popijając pyszne espresso.

Kultura, sport, zakupy, kuchnia – niezależnie od tego, co Cię najbardziej interesuje, znajdziesz to w stolicy Włoch, w Rzymie! Każdy budynek, ulica i plac opowiadają o czasach świetności miasta, w którym można odnależć wszystkie style architektoniczne od stylu romańskiego, średniowiecza, baroku az po renesans i nowoczesność. Zobacz zabytki klasy światowej – Koloseum, rzymskie akwedukty, fontanny, place, Panteon czy Forum Romanum.  Odwiedź najmniejsze państwo świata – Watykan. Szkoła językowa w Rzymie jest nie tylko idealnym miejscem do nauki włoskiego, ale jest również doskonałym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania atrakcji architektonicznych oraz kulturalnych.

Do Rzymu z Polski można dolecieć zarówno tanimi jak i zwykłymi liniami lotniczymi na jedno z dwóch lotnisk: Fiumicino i Ciampino.


Dlaczego młodzieżowy obóz języka francuskiego w Rzymie?

Zanurz się we włoską kulturę, sztukę, historię i… język! Obóz językowy w Rzymie będzie dla Ciebie niezapomnianym życiowym doświadczeniem. Na kursach językowych możesz uczyć się włoskiego od wykwalifikowanych native speakerów i jednocześnie odkrywać ekscytujące miasto Europy. Obóz młodzieżowy jest inwestycją w Twoją przyszłość, jednocześnie możesz odwiedzić wiele wyjątkowych miejsc, zdobyć cenne doświadczenie i nawiązać nowe znajomości. Odkryj jak wiele korzyści ma dla Ciebie uczestnictwo w obozie młodzieżowym w Rzymie!


Opis kursu

Lekcje włoskiego prowadzone są w bezstresowej atmosferze w trybie standardowym czyli po cztery lekcje dziennie, co daje 20 lekcji tygodniowo. Taka ilość godzin dziennie pozwoli Ci na uczynienie znacznych postępów w nauce ale pozostawi również wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie okolicy.

W pierwszy dzień kursu włoskiego w Rzymie przeprowadzany jest test językowy, dzięki któremu zostanie oceniony Twój poziom językowy oraz dobrana odpowiednia grupa zajęciowa. W ostatni dzień kursu otrzymasz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach. Kurs włoskiego dla młodzieży to efektywna nauka włoskiego połączona z przyjemnością przebywania w wyjątkowym mieście jakim jest Rzym.


Rodzaje kursów

Liczba lekcji w tygodniu* Minimalny okres Wielkość grupy
Kurs Standardowy 20 2 tygodnie do 15 osób

 


Szkoła

Budynek szkoły znajduje się w centrum miasta, przy jednej z najpopularniejszych ulic handlowych w Rzymie i zaledwie rzut beretem od Bazyliki Św. Piotra. Po zajęciach można wybrać się stamtąd na spacer do pobliskiego Piazza del Popolo i Villa Borghese.

Szkoła to kameralne miejsce z 4 niewielkimi klasami, dzięki czemu można poczuć w niej rodzinną, motywującą atmosferę. W budynku znajduje się pokój multimedialny z darmowym dostępem do internetu i WiFi. W szkole są również oferowane kursy języka łacińskiego. Na obozach w Rzymie uczy się max. 20 osób.

Lekcje odbywają się w małych grupach, maksymalnie 15 osobowych. Na czas trwania kursu z języka włoskiego szkoła zapewnia materiały edukacyjne, a na zakończenie otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo w kursie.

 

Zajęcia dodatkowe

Po lekcjach włoskiego, prawie każdego popołudnia lub wieczoru będziesz mógł uczestniczyć w programie zajęć rekreacyjnych. Oprócz kursu językowego i zakwaterowania czeka Cię ekscytujący program zajęć dodatkowych sprawiających, że obóz językowy będzie dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem!

Oprócz wspólnych wyjść do kina, organizowane są również wieczory z quizami, międzynarodowe imprezy i wiele innych zajęć, dzięki którym poznasz osoby z całego świata i nawiążesz nowe znajomości. Co więcej, będziesz jednocześnie mieć możliwość ćwiczenia i utrwalenia języka włoskiego poza salą lekcyjną.

W ramach obozów organizowane są również wycieczki do pobliskich miast i regionów, na przykład nad Wybrzeże Morza Tyrenskiego ze wspaniałymi lazurowymi wodami Morza Śródziemnego.

Darmowe wycieczki w Rzymie:

 • Kurs 1 tyg. zawiera 1 wycieczkę półdniową
 • Kurs 2 tyg. zawiera 1 wycieczkę całodniową i 2  półdniowe
 • Kurs 3 tyg. zawiera 3 wycieczki półdniowe i 2 całodniowe

Podczas Twoich wakacji w Rzymie, koniecznie powinieneś wybrać się na wycieczkę po tym pięknym mieście. W stolicy Włoch znajduje się wiele ciekawych miejsc, od ruin Imperium Rzymskiego po znane na całym świecie zabytki Watykanu. Niejedna  trattoria zwabi Cię do środka cudownymi zapachami włoskich specjałów i radosną rodzinną  atmosferą.

Uczestnicy w wieku 18-21 lat, mają gwarantowaną opiekę i wsparcie pracowników szkoły jednak nie są oni zobowiązani do uczestnictwa w programie zajęć dodatkowych. Uczestnicy w wieku 17 lat i mniej są zobowiązani do uczestnictwa w programie dodatkowym oraz przestrzegania wyznaczonych przez szkołę godzin powrotów do miejsca zakwaterowania.


Przykładowy tygodniowy rozkład zajęć

 

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Rano Lekcje Lekcje Lekcje Lekcje Lekcje Wycieczka całodniowa do Ostii Czas wolny
Popołudnie Wycieczka zapoznawcza Wycieczka do Koloseum Campo De Fiori Czas wolny Spacer po mieście Wycieczka całodniowa do Tivoli Czas wolny
Wieczór Spacer po Rzymie o zmroku Wolny wieczór Wolny wieczór Wieczór filmowy Disco Czas wolny Czas wolny

 

Cena:

Od 3080 PLN / tydzień. Spytaj o szczegółową ofertę.

 Cena zawiera:

 • Test wprowadzający na początku kursu
 • Materiały szkoleniowe
 • Kurs standartowy z 20 lekcjami | certyfikat
 • Zakwaterowanie
 • Pełne wyżywienie
 • Transfer z / na lotnisko
 • Aktywności i wycieczki
 • Opiekę

Cena nie zawiera:

 • Przejazdu/przelotu do Rzymu
 • Ubezpieczenia

Szczegóły

Szkoła : St. Giles International

Kategoria : Złota

wiek: 12-17

Średnia liczba kursantów w klasie: 12

Max. liczba kursantów w klasie: 15

Poziomy zaawansowania: A1-C1

Akredytacje: ACCET

W Rzymie będziesz mieszkać w szkolnej rezydencji razem z innymi uczniami z całego świata w pokoju 3- lub 4-osobowym z prywatną łazienką. W rezydencji łatwo nawiążesz nowe znajomości!

Największą zaletą kontaktu z innymi młodymi osobami jest to, że Twoje wakacje wśród osób z całego świata będą jeszcze bardziej ekscytujące! Będziesz również mógł ćwiczyć zagadnienia z zajęć w praktyce i w ten sposób kontynuować naukę włoskiego poza szkołą. Dzięki temu będziesz swobodniej używać języka obcego w codziennych sytuacjach oraz utrwalisz zdobytą wiedzę. Śniadanie oraz obiadokolację otrzymasz w rezydencji. Lunch natomiast dostaniesz w formie suchego prowiantu i będziesz mógł go zjeść w ciągu dnia między zajęciami lub w trakcie wycieczek. Weź udział w obozie językowym dla młodzieży w Rzymie i ucz się włoskiego oraz nawiązuj nowe znajomości!

Wypełnij formularz, a konsultant skontaktuje się z Tobą, by ustalić szczegóły i cenę Twojego wyjazdu.