Szkola jezyka niemieckiego w wiedniu - Smiletrips.pl

Szkoła języka niemieckiego w Wiedniu

Zabytki oraz dostojne budowle cesarskie, bogate zbiory muzealne oraz liczne wystawy sprawiają, że historia w Wiedniu ponownie rodzi się do życia. Napotyka ona tutaj na nowoczesną oraz pełną energii scenę teatru, filmu i tańca. Dzięki temu Wiedeń ma dla każdego coś dla zaoferowania.

Wiedeń to miasto, gdzie można w pełni korzystać z życia, gdyż ceny w restauracjach i kawiarniach, jak i ceny żywności oraz biletów wstępu na różnego rodzaju imprezy są wciąż niższe niż w innych dużych miastach.

Wiedeń to jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie. Posiada ono dobrze rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej, dzięki której na własną rękę możesz swobodnie poruszać po całym mieście i podziwiać jego uroki.

Austriacy mówią poprawnym i czystym niemieckim, który jest bardzo melodyjny i wyróżnia się przyjemnym brzmieniem. W szkole w oparciu o uznany plan nauczania wykładany jest standardowy niemiecki.

Szkoła w Wiedniu

Szkoła powstała w 1988 w Wiedniu i cieszy się dobrą opinią jako szkoła posiadająca skuteczny program nauczania i gwarantująca wspaniałą atmosferę oraz nowoczesne wyposażenie. W szkole zajęcia językowe połączone są z ciekawym programem kulturalno-rozrywkowym.

Metodologia: Wszystkie kursy są starannie przygotowywane oraz układane zgodnie z uznawanym planem nauczania. Lektorzy są wysoko wykwalifikowani, profesjonalnie wyszkoleni i zmotywowani – z przyjemnością uwzględnią oni życzenia i zainteresowania kursantów.
Zajęcia językowe mające na celu swobodne zastosowanie języka w praktyce oraz regularne kontrole jakości są gwarancją sukces w nauce niemieckiego.

Wyposażenie

 • centrum nauki samodzielnej i biblioteka
 • sala multimedialna
 • łącza internetowe do laptopów i WLAN
 • sekretariat wydający legitymacje, plany miasta itd.
 • kafeteria z automatem do kawy i przekąsek

Kwalifikacje

Wszyscy nauczyciele mówią niemieckim, jako językiem ojczystym, mają ukończone studia i posiadają odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka niemieckiego.

Kurs standardowy | 20 + 5 lekcji w tygodniu

Godziny lekcyjne: 25 godzin w tygodniu: kurs niemieckiego (20) + program kulturalno-rozrywkowy (5); 1 godzina lekcyjna = 45 minut
Liczba uczestników: średnio 8-12 osób
Poziom kursu: wszystkie poziomy możliwe przez cały rok
Czas trwania: 2-11 tygodni
Minimalny wiek: 16 lat
 • Zajęcia obejmują 4 godziny języka niemieckiego dziennie i odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku przed południem lub po południu.
 • Grupy liczą średnio 8 do maksymalnie 12 osób.
 • Zajęcia w grupach międzynarodowych to doskonała szansa na wymianę kulturalną oraz zawiązanie znajomości z kursantami z całego świata.
 • Po zajęciach będziesz mieć wystarczająco dużo czasu wolnego na naukę we własnym zakresie, zwiedzanie miasta, integrację z innymi uczestnikami programu oraz odpoczynek.
 • Na kursie polepszysz swoją ogólną znajomość niemieckiego oraz umiejętności komunikacyjne. Zajęcia z gramatyki i konwersacji pomogą Ci lepiej opanować składnię oraz poszerzyć swój zasób słownictwa. Ponadto nauczysz się pisać listy formalne i nieformalne oraz zdobędziesz umiejętność rozumienia ze słuchu i tekstu pisanego.
 • Każda grupa ma dwóch nauczycieli, co zapewnia urozmaicone i ciekawe zajęcia. Uczestnicy poznają różne style nauczania, różne osobowości nauczycieli oraz różne warianty wymowy współcześnego języka niemieckiego.
 • 2-3 razy w tygodniu (= 5 godzin lekcyjnych) program kulturalno-rozrywkowy, np.: zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem, wykłady i filmy na temat muzyki, sztuki, historii, literatury, architektury oraz krajoznawstwa Austrii

Kurs intensywny | 35 lekcji w tygodniu

Godziny lekcyjne: 35 godzin w tygodniu: kurs standardowy (20) + zajęcia w minigrupkach (10) + program kulturalno-rozrywkowy (5)
Liczba uczestników: Kurs standardowy: 8-12 osób, minigrupka: średnio 5-8 osób
Poziom kursu: wszystkie poziomy możliwe przez cały rok
Czas trwania: 2-11 tygodni
Minimalny wiek: 16 lat
 • Kurs intensywny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrobić duże postępy w krótkim czasie.
 • Zajęcia obejmują 6 godzin dziennie, z czego 4 godziny odbywają się w grupach liczących średnio 8 do maksymalnie 12 osób i poświęcone są ogólnemu niemieckiemu oraz 2 godziny dziennie w małych grupkach liczących 5-8 osób.
 • Zajęcia w grupach międzynarodowych to doskonała szansa na wymianę kulturalną oraz zawiązanie znajomości z kursantami z całego świata.
 • Podobnie jak na kursie standardowym polepszysz swoją ogólną znajomość niemieckiego oraz umiejętności komunikacyjne. Zajęcia z gramatyki i konwersacji pomogą Ci lepiej opanować składnię oraz poszerzyć swój zasób słownictwa. Ponadto nauczysz się pisać listy formalne i nieformalne oraz zdobędziesz umiejętność rozumienia ze słuchu i tekstu pisanego.
 • Na dodatkowych dwóch godzinach w małej grupce nauczyciel szczególną uwagę poświęci Twoim indywidualnym życzeniom oraz tym kwestiom, które sprawiają Ci największe trudności.
 • Każda grupa ma trzech nauczycieli, co zapewnia urozmaicone i ciekawe zajęcia. Uczestnicy poznają różne style nauczania, różne osobowości nauczycieli oraz różne warianty wymowy współcześnego języka niemieckiego.
 • 2-3 razy w tygodniu (= 5 godzin lekcyjnych) program kulturalno-rozrywkowy, np.: zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem, wykłady i filmy na temat muzyki, sztuki, historii, literatury, architektury oraz krajoznawstwa Austrii.

Pozostałe Kursy

Kurs egzaminacyjny
Kurs przygotowawczy do egzaminu ÖSD (Austriacki Dyplom Języka Niemieckiego)
4, 8 16+ marzec, maj, sierpień, wrzesień, listopad
Niemiecki biznesowy
Kurs standardowy z naciskiem na niemiecki biznesowy
20 + 10 + 5 16+ maj, lipiec, sierpień, wrzesień
Niemiecki dla nauczycieli
Kurs dokształcający dla nauczycieli niemieckiego, których językiem ojczystym nie jest niemiecki
15-20 + 5 18+ całorocznie
Kurs wakacyjny (16-19 lat)
Kurs letni dla młodzieży w Wiedniu
20/30 + 5 16-19 lipiec
Niemiecki i kursy muzyczne
Kurs niemieckiego oraz zajęcia muzyczne w Wiedeńskim Konserwatorium Muzycznym
20 + 5 + 1 16+ całorocznie
Niemiecki i praktyka w firmie
Kurs niemieckiego połączony z praktyką w jednej z austriackich firm
20/30 + 5 18+ całorocznie
Niemiecki i sporty zimowe
Kurs niemieckiego oraz wyjazdy na narty raz w tygodniu (w weekendy)!
20/30 + 5 16+ grudzień – marzec
Niemiecki w pracy
Zestawienie kursów dla osób używających niemieckiego w zawodzie
16+ całoroczn

Nie wiesz, jaki kurs byłby dla Ciebie najlepszy? Skontaktuj się z naszym doradcą!

Ceny od 195 EUR / tydzień

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

Szczegóły

Szkoła : Kaplan International

Kategoria : Złota

Minimalny wiek: 16+

Max. liczba kursantów w klasie: 15

Poziomy zaawansowania: A0-C2

Akredytacje: ACCET

Rezydencja/Hotel

W przyjemnie urządzonej rezydencji szkoły poczujesz się jak u siebie w domu. 20 nowocześnie urządzonych apartamentów typu Superior i Standard zapewni Ci nie tylko wypoczynek, ale również kontakt z innymi studentami. Rezydencja oddalona jest o jedyne 10-15 minut środkami komunikacji miejskiej od centrum miasta i szkoły!

U rodziny

Zakwaterowanie u rodziny to z pewnością najlepsza forma pozwalająca na zastosowanie języka poza zajęciami oraz lepsze poznanie kraju, jego kultury, kuchni i mieszkańców.

Mieszkanie

Mieszkają Państwo w zadbanym mieszkaniu, dzielonym zwykle z innymi uczestnikami kursu.

W cenie zawarta jest kuchnia do wspólnego użytku.

Dom studencki

Tę formę zakwaterowania szczególnie polecamy osobom, które pragną pozostać niezależne i przy okazji poznać austriackich studentów. Do dyspozycji mają Państwo swój własny pokój w dobrej lokalizacji oraz szybkie połączenie do centrum. Zakwaterowanie w domu studenckim możliwe jest tylko w lipcu i sierpniu.