Gap Year - przerwa, która zmienia całe życie - Smiletrips.pl

Gap Year – przerwa, która zmienia całe życie

Gap year

Gap Year – z czym to się je?

Ostatnio coraz częściej słyszymy o “Gap Year”. Kiedyś popularna pozycja w CV naszych zachodnich sąsiadów, dziś nie jest już niczym zaskakującym w życiorysach młodych ludzi w Polsce.

Pojęcie Gap Year wywodzi się z języka angielskiego – „gap” oznacza dosłownie „przerwę” lub „dziurę”. „Year”, który dosłownie znaczy „rok”, to potocznie okres pomiędzy różnymi etapami życia, który niekoniecznie trwa rok.

Wielu z nas uważa, że gdybyśmy teraz mogli cofnąć czas i być znów w liceum, czy na studiach, dokonalibyśmy zupełnie innych wyborów. Zdecydowanie więcej byłoby w nim podróży, poznawalibyśmy nowe kultury i uczyli języków. Często zdarza się, że wybieramy karierę, która nie spełnia naszych oczekiwań, a ponieważ nie mamy innego doświadczenia, tkwimy w tym nieszczęsnym kołowrotku. Otóż uwaga – niespodzianka! Możemy zrobić sobie zasłużoną przerwę i wykorzystać ją na rozwój osobisty połączony z podróżowaniem.

Nie ważne czy dopiero napisałeś maturę i nie wiesz co zrobić dalej, czy już nawet nie potrafisz policzyć ile lat temu skończyłeś szkołę – w każdym momencie możesz zorganizować sobie Gap Year.

Wyjazd wcale nie musi trwać 12 miesięcy, wybierz się na 3 miesiące w wymarzone miejsce. przełam barierę językową i nabieraj doświadczenia, które poprawi Twoją pozycję na rynku pracy.

Gap Year często odmienia nasze życie, pozwala spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i ocenić dotychczasowe wybory naszej ścieżki zawodowej. Zawiązywanie znajomości z ludźmi z całego świata, którzy zdecydowali się na podobne doświadczenie to poznawanie odmiennych punktów widzenia oraz sposobów radzenia sobie z problemami.

Otwórz się na Świat! Możesz uczyć się hiszpańskiego, a popołudniami wylegiwać się na meksykańskich plażach lub ćwiczyć angielski surfując w Australii lub USA. Możliwości jest naprawdę sporo. Szkoły prześcigają się w ofertach i oferują ciekawe i różnorodne programy. Angielski biznesowy, francuski i kultura, praktyki zawodowe w Nowej Zelandii – wybór jest ogromny. Jedyne co trzeba zrobić to zebrać w sobie odwagę i zrobić pierwszy krok.

Nawet krótka przerwa może zmienić na prawdę WSZYSTKO!

Opowiedź nam o swoich marzeniach, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę szytą na miarę Twoich możliwości! Zapraszamy do kontaktu: tutaj

Test tresci