W jakim wieku rozpocząć przygodę z obozami językowymi za granicą? - Smiletrips.pl

W jakim wieku rozpocząć przygodę z obozami językowymi za granicą?

Większość dzieci pierwszy kontakt z językiem obcym ma już w przedszkolu. W szkole podstawowej, nawet w najniższych klasach uczniowie mają w programie już dwa języki obce. Dzisiaj normą jest, że najmłodsi uczestnicy obozów językowych za granicą w wieku 5-7 lat mają pewne doświadczenie w porozumiewaniu się w innych językach.

Przełomowym momentem w nauce jest chwila, kiedy młody kursant odkrywa, że czas spędzony na nauce owocuje w postaci możliwości komunikowania się z osobami mówiącymi w innym języku. Daje to niemałą satysfakcję i jest motywacją do dalszego pogłębiania zdolności językowych. Dzieci uczą się o wiele szybciej niż dorośli, dodatkowo mają zdecydowanie mniejszą barierę komunikacyjną, co przekłada się na szybsze utrwalanie słówek i konstrukcji gramatycznych. Obozy językowe za granicą są bardzo dobrą okazją do rozwoju językowego dziecka. Praktyka języka odbywa się w przyjemnej atmosferze a umiejętności wykorzystywane są w sposób spontaniczny, w naturalnym środowisku.

Kiedy więc jest właściwy moment na rozpoczęcie nauki za granicą?

Przede wszystkim jest to bardzo indywidualne. Zdecydować o tym powinni rodzice biorąc pod uwagę nie tylko poziom zaawansowania języka dziecka, ale przede wszystkim emocjonalną gotowość do samodzielnego wyjazdu za granicę.

Z naszych obserwacji wynika, że większość 10-12 latków, którzy w przeszłości korzystali z kolonii lub obozów w kraju jest już przygotowana do kursów językowych za granicą i doskonale odnajduje się w gronie rówieśników z całego świata.

Dzieciom poniżej 10 roku życia w wyjazdach często towarzyszą rodzice lub dziadkowie, chociaż tutaj również mamy wyjątki. Opiekunowie mogą brać udział w kursach językowych w swojej grupie wiekowej lub po prostu dzielić z dziećmi zakwaterowanie a podczas zajęć swoich pociech korzystać z czasu wolnego. To doskonały sposób na wspólne rodzinne wakacje!

lorem ipsum dolor es