Dlaczego za granicą nauczysz się szybciej? - Smiletrips.pl

Dlaczego za granicą nauczysz się szybciej?

Od wielu lat uczysz się języka obcego, ale wciąż brakuje Ci płynności w posługiwaniu się nim. Chodzisz dwa razy w tygodniu na zajęcia, ale tak naprawdę nie masz gdzie praktykować przyswojonej teorii. Co zrobić, żeby „rozwiązać sobie język” i nabrać lingwistycznej pewności siebie?

Jednym ze skutecznych sposobów nauki języka jest wyjazd do szkoły językowej do kraju, w którym jest on używany na co dzień.  Decydując się na naukę języka w jego naturalnym środowisku, nie masz szans, żeby przed nim uciec – po prostu musisz się go nauczyć, żeby móc funkcjonować w otaczającej Cię rzeczywistości. Na zajęciach w szkole przyswajasz nowe umiejętności, które praktykujesz w realnych sytuacjach zaraz po wyjściu z klasy. Ucząc się języka w tradycyjnej formie, w stacjonarnej szkole językowej w Polsce, po wyjściu z lekcji książki często lądują na półce i czekają tam spokojnie na następne zajęcia.

Choć nauka za granicą odpowiednio kosztuje to wbrew pozorom, koszt wcale nie jest o wiele wyższy od nauki w Polsce. Wystarczy, że porównasz ilość godzin, a zobaczysz, że na intensywnych kursach za granicą w ciągu dwóch tygodni jesteś w stanie przyswoić materiał, na który na tradycyjnym kursie potrzebujesz jednego semestru. Tak naprawdę warto więc porównać cenę za godzinę. Oczywiście do tego dochodzą koszty transportu i zakwaterowania, ale z nimi zawsze musisz liczyć się planując podróże po świecie. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie wyjechać na przykład na wakacje połączone z nauką?

Takie wyjazdy to, oprócz nauki, wspaniała przygoda, zawiązywanie przyjaźni z ludźmi z całego świata, wspólne spędzanie czasu podczas którego rozmawiasz w obcym języku. Nawet jeżeli Twoja gramatyka nie jest perfekcyjna, to chodzi o to, żeby się dogadać i dobrze się bawić, a konstrukcje gramatyczne poprawisz na drugi dzień w szkole pod okiem nauczyciela. Na chwilę musisz opuścić strefę własnego komfortu, po to, by po jakimś czasie zacząć myśleć i śnić w innym języku. A jeśli już raz uda Ci się osiągnąć taki poziom, to bardzo trudno zapomnieć nabytych umiejętności.